Psk. Nevin DERMAN KARAKOÇ

Psikolog

SOSYAL MEDYA

RANDEVU OLUŞTUR

  • Diğer Bilgiler
  • Select Date & Time
  • Enter Information
  • Verify Order Details
  • Confirmation

Select Date & Time

Click on a date to see a timeline of available slots, click on a green time slot to reserve it

Diğer Bilgiler

Lütfen gerekli alanları doldurunuz

Select Date & Time

Click on a date to see a timeline of available slots, click on a green time slot to reserve it

Enter Information

Please provide you contact details so we can send you a confirmation and other contact info

Verify Order Details

Double check your reservation details and click submit button if everything is correct

Confirmation

Your appointment has been successfully scheduled. Please retain this confirmation for your record.

Date & Time Selection

Diğer Bilgiler
Date & Time Selection
Customer Information
Verify Booking Details
Appointment Confirmation
May
2024
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
8 Available
31
5 Available
1
2
27
28
29
30
8 Available
31
5 Available
1
2
11 Available
3
8 Available
4
8 Available
5
8 Available
6
8 Available
7
5 Available
8
9
11 Available
10
8 Available
11
8 Available
12
8 Available
13
8 Available
14
5 Available
15
16
11 Available
17
8 Available
18
8 Available
19
8 Available
20
8 Available
21
5 Available
22
23
11 Available
24
8 Available
25
8 Available
26
8 Available
27
8 Available
28
5 Available
29
30
Pick Appointment Time For
Summary
1 Hour
Psikoterapi
Agent
Psikolog Nevin Derman
Location
Si Danışmanlık
Si Danışmanlık, Söğütözü, 2178. Cadde Söğüt İş Merkezi D:No:2, Kat:1, Kapı No:2, Çankaya/Ankara
Psikoterapi

Davranış Bozuklukları ve Psikoterapinin Önemi

Davranış bozuklukları, genellikle kişinin normal davranışından sapması ve işlevselliği etkilemesi nedeniyle önemli bir tıbbi durumdur. Davranış bozuklukları tedavisinde, psikoterapi tedavisi bir seçenektir.

Psikoterapi, bir terapist tarafından yönlendirilen bir tedavi türüdür. Bu tedavi, kişinin düşünce ve davranış kalıplarını değiştirmek için terapötik teknikleri kullanır. Bu teknikler, kişinin zihinsel sağlığına yardımcı olmak için kişisel hedeflere uygun olarak belirlenir.

Davranış bozuklukları tedavisinde, davranışçı terapi, bilişsel davranışçı terapi ve duygusal odaklı terapi gibi farklı terapi yöntemleri kullanılabilir. Terapi, öğrenme teorilerine dayanarak, uygun davranışları öğretmek, yanlış davranışları düzeltmek ve kişinin işlevselliğini artırmak için stratejiler kullanır.

Davranış Bozuklukları Nelerdir?

Davranış bozuklukları, bireylerin toplumsal normlara aykırı veya işlevselliği bozuk olan davranışlar sergilemesi olarak tanımlanabilir. Bu bozukluklar, genellikle ergenlik dönemi başlangıcında veya erken yetişkinlikte ortaya çıkar ve çocukluk döneminde başlayan davranış sorunlarından türemiş olabilirler. Davranış bozuklukları, bireylerin kişisel, sosyal ve akademik yaşamlarını etkileyebilir ve ebeveynler, öğretmenler ve arkadaşlar gibi diğer insanlarla olan ilişkilerinde sorunlar yaratabilir. Davranış bozuklukları arasında, uyum bozukluğu, muhalif-inkar edici bozukluk, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) ve tükenmişlik sendromu gibi bozukluklar yer alabilir.

Davranış Bozuklukları Nasıl Ortaya Çıkar?

Davranış bozuklukları, birden çok faktörün birleşimi sonucu ortaya çıkabilir. Bu faktörler arasında genetik, çevresel ve sosyal faktörler yer alabilir.

Genetik faktörler, birçok davranış bozukluğunun altında yatan nedenlerden biridir. Örneğin, DEHB ve konuşma bozukluğu gibi bozukluklar, genetik yatkınlığın önemli bir rol oynadığı bozukluklardır.

Çevresel faktörler, çocukların büyüdükleri çevreyi ve ailelerinin davranışlarını içerir. Travmatik yaşam olayları, kötü ev koşulları, aile içi istismar, ihmali veya çatışmayı içeren stresli bir ortam, davranış bozukluklarının ortaya çıkmasına neden olabilir.

Sosyal faktörler, arkadaşlık grupları, okul ortamı ve toplumun değerleri gibi faktörleri içerir. Özellikle ergenlik döneminde, arkadaşlık gruplarının etkisi ve sosyal medyanın yaygınlaşması, davranış bozukluklarına neden olabilir.

Davranış bozukluklarının ortaya çıkış nedenleri karmaşık olsa da, erken tanı ve tedavi, çocukların ve gençlerin olası sorunları aşmalarına yardımcı olabilir.

Davranış Bozuklukları Hakkında Ne yapmalı?

Davranış bozuklukları, kişinin iş, okul ve sosyal hayatında sorunlara neden olabilen ve diğer insanlarla olan ilişkilerini olumsuz etkileyen davranış örüntüleridir. Bu davranışlar genellikle çocukluk veya ergenlik döneminde başlar ve tedavi edilmezlerse yetişkinlikte de devam edebilirler.

Davranış bozukluklarının tedavisinde psikoterapi oldukça önemlidir. Terapi, kişinin kendisini ve davranışlarını daha iyi anlamasına, olumsuz davranış örüntülerini değiştirmesine ve ilişkilerini iyileştirmesine yardımcı olur. Davranış terapisi, bilişsel davranışçı terapi, aile terapisi ve psikodinamik terapi gibi farklı yaklaşımlar kullanılabilir.

Tedaviye erken başlamak, davranış bozukluğunun daha fazla kökleşmesini önleyebilir. Kişinin hayatındaki stres faktörlerini azaltmak, sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmek ve destekleyici bir çevre oluşturmak da tedavi sürecine yardımcı olabilir.

Psikoterapinin temel amacı, bireyin yaşam kalitesini artırmak, zihinsel ve fiziksel sağlığını korumak,
kendini keşfetmesine yardımcı olmak ve sorunlarla başa çıkmasını sağlamaktır.

Yetişkin Ruh Sağlığı Kategorisinde Psikoterapi Seansları

Si Danışmanlık

Bağımlılıklar Psikoterapi Tedavileri

Si Danışmanlık

Travmalar

Si Danışmanlık

Ayrılık Sonrası Anksiyetesi

Si Danışmanlık

Kaygı-Korku

Si Danışmanlık

Sosyal Fobi

Si Danışmanlık

Depresyon

Si Danışmanlık

Panik Bozukluk-Panik Atak-Korkular

Si Danışmanlık

Morbid Obezite

Si Danışmanlık

Davranış Bozuklukları

Si Danışmanlık

Ruhsal Bozukluklar

Si Danışmanlık

Kişiye Özel Yaşam Yönetimi

Si Danışmanlık

Obsesif Kompulsif Bozukluk- Obsesif Kişilik

Si Danışmanlık

EMDR Terapileri

Kısaca söyleyecek olursak, Davranış bozuklukları, tedavi edilmezse, hayat kalitesini etkileyebilir ve uzun vadeli sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, tedaviye erken başlamak ve psikoterapinin yanı sıra uygun diğer tedavileri de kullanmak önemlidir. Si Danışmanlık olarak, sizlere profesyonel bir psikoterapi hizmeti sunarak yaşamınızda ihtiyacınız olan destek ve rehberliği sağlıyoruz.

Sİ DANIŞMANLIK- Profesyonel Sağlık Yönetimi

Si Danışmanlık, Klinik tecrübe birikimi ile kişilerin karşılaştıkları problemlerle baş edebilmelerini sağlamak; kişilerin sorun çözme becerilerinin geliştirilmesini sağlamak dolayısı ile kendilerini mutlu hissetmeleri ve güçlü bireyler olarak sosyal yaşamda yerlerini almaları için, profesyonel bir yaklaşımla ve uzman destek ile Ankara / Söğütözü’nde yanınızdayız.
Adres: Söğütözü 2178. Cad. Söğüt İş Merkezi Kat:1, No:2, Çankaya/Ankara 0312 985 06 12

Benim Hikayem

Ömür boyu duamdan eksik etmeyeceğim Gürkan Hocamın sayesinde, 100 kilo verdim. Hemde yemek yiyerek zorlanmadan, açkalmadan

Zafer BeyAnkara

Beni seneler önce tanıyanlar artık başka bir Elif olduğumu söylüyorlar. Ben kendine güvenen ve hayallerini gerçekleştiren biri olmanın haklı gururunu yaşıyorum

Elif HanımAnkara

Diyet yapmayı değil, hayat boyunca doğru saatlerde, dengeli ve sağlıklı beslenmeyi öğrendim. İnandım azmettim ve muhteşem bu ekiple başarıya ulaştım

Ayşe HanımAnkara

Psikolog ve Psikoterapi Önerileri

Duygusal ve Zihinsel Sağlığımızı korumalıyız çünkü ruh sağlımız için dikkat etmemiz gereken konular bulunmaktadır. Duygusal sağlımız bazı etkenler yüzünden olumsuz etkilenirler  dolayısı ile Psikoterapi konuları için yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kilo Verme ve Zayıflama Yöntemleri

Profesyonel Sağlık Danışmanlığı

Zayıflama- Diyet-Psikoterapi-Fizyoterapi- Sağlıklı Beslenme