Ankara’da Beslenme Uzmanı Rehberi

Obezite ve fazla kilo günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelmiştir. Pek çok kişi obezite ve fazla kilolardan kaynaklı sorunlarla başa çıkmaya çalışmaktadır. TUİK verilerine göre 2019 yılında toplumun %19,6’sı obezdir. 2019 yılında bu oran %21,1 olarak bulunmuştur. Günden güne artan bu orana karşı bireyler profesyonel destek almak için arayışlara girmiştir. Peki Ankara’da beslenme uzmanı nasıl bulunur veya bu konuda neye dikkat edilmelidir?

Obezite: Günümüzün Sağlık Sorunu

Fazla kilo ile obezite çok sıklıkla karıştırılmaktadır. BMI yani vücut kitle indeksi 25-30 Kgm-2  arasında olanlar aşırı ya da fazla kilolu olarak adlandırılırken 30 Kgm-2 üzerinde vücut kitle indeksi olanlar ise obez olarak adlandırılmaktadır. Aşırı kilolu olanlar obez olmamakla birlikte obez olanlar aynı zamanda aşırı kilolu kategorisinde yer almaktadır.

2008 yılında dünya genelinde 400 milyon obez ve 1,4 milyar fazla kilolu bulunmaktadır. Bu rakam 2015 yılında 700 milyon obez ve 2,3 milyar fazla kilolu olarak artış göstermiştir. Günümüzde bu sayının daha da fazla olduğu ifade edilmektedir. Özellikle Türkiye’nin de hızla obeziteye doğru yol aldığı belirtilmektedir. Bireyler sağlık durumunu kontrol altına almaya veya profesyonel beslenme desteğine önem vermeye başlamıştır. Bu nedenle de Ankara’da beslenme uzmanı arayışı daha da artmıştır.

Ankara’da beslenme uzmanı ararken dikkat etmeniz gerekenler.

Ankara’da Beslenme Uzmanı Nasıl Bulurum?

Türkiye’de pek çok insan obeziteden yakınmaktadır. Yetişkinlerde obezite oranı oldukça yüksektir. Ayrıca çocukluk dönemi obezite sıklığının yüzde 10’dan fazla olduğu bilinmektedir. Bu da önlem alınmaması halinde sonraki yıllarda büyük bir obezite sorunu ile karşı karşıya kalınacağına işaret etmektedir.

Bireyler hem kendileri hem de çocukları için beslenme uzmanı arayışı içindedir. Ancak Ankara’da beslenme uzmanı konusunda kimden danışmanlık alacağını bilememektedir. Beslenme danışmanlığı alırken ihtiyacınız olan temel noktalar arasında öncelikle, tecrübe, taze bilgi ve sorunlara karşı başarı gelmektedir. Güncel bilgi sahibi olmayan, yeni yöntem ve metotları takip etmeyen ve tecrübe sahibi olmayan bir diyetisyen yaşadığınız soruna karşı iyi bir tedavi sunmayacaktır.

Dr. Gürkan Kubilay gibi bu alanda bilinen uzmanların tecrübe, bilgi birikimi ve başarı oranları toplumun çoğu tarafından bilinmektedir. Seçeceğiniz beslenme danışmanı da bu bilgi ve tecrübeye sahip olmalıdır. Ayrıca sorunlarınızı ortadan kaldıracak niteliklere sahip olmalıdır.

 

 

Sİ DANIŞMANLIK- Profesyonel Sağlık Yönetimi

Si Danışmanlık, Klinik tecrübe birikimi ile kişilerin karşılaştıkları problemlerle baş edebilmelerini sağlamak; kişilerin sorun çözme becerilerinin geliştirilmesini sağlamak dolayısı ile kendilerini mutlu hissetmeleri ve güçlü bireyler olarak sosyal yaşamda yerlerini almaları için, profesyonel bir yaklaşımla ve uzman destek ile Ankara / Söğütözü’nde yanınızdayız.
Adres: Söğütözü 2178. Cad. Söğüt İş Merkezi Kat:1, No:2, Çankaya/Ankara 0312 985 06 12

Benim Hikayem

Ömür boyu duamdan eksik etmeyeceğim Gürkan Hocamın sayesinde, 65 kilo verdim. Hemde yemek yiyerek zorlanmadan, açkalmadan

Zafer BeyAnkara

Beni seneler önce tanıyanlar artık başka bir Elif olduğumu söylüyorlar. Ben kendine güvenen ve hayallerini gerçekleştiren biri olmanın haklı gururunu yaşıyorum

Elif HanımAnkara

Diyet yapmayı değil, hayat boyunca doğru saatlerde, dengeli ve sağlıklı beslenmeyi öğrendim. İnandım azmettim ve muhteşem bu ekiple başarıya ulaştım

Ayşe HanımAnkara

Sağlıklı Yaşam Merkezi

Zayıflama- Diyet-Psikoterapi-Enerji Terapi- Fizyoterapi- Pilates- Sağlıklı Beslenme

Çözüm Ortaklarımız